Python – kurs podstawowy IT-Szkoła – dla wszystkich za darmo!

W dzisiejszych czasach programowanie to umiejętność, która może dać nam wiele możliwości. Python jest jednym z wiodących języków programowania. Według corocznych ankiet prowadzonych przez serwis Stack Overflow od kilku lat utrzymuje się w ścisłej czołówce najbardziej pożądanych języków wśród programistów.

W kursie znajdziesz m.in.:

  • zapoznanie z językiem programowania Python, jego filozofią i sposobem uruchamiania
  • szkolenie z podstawowych typów danych: string, integer, float, boolean oraz zaawansowanych struktur danych na przykładzie listy
  • zapoznanie ze środowiskiem IDLE (Integrated Development and Learning Environment) – podstawowym środowiskiem języka Python

Kurs Podstawowy Python dla każdego!

Kurs „Programowanie w Pythonie z Klubem Młodego Programisty – poziom podstawowy” przeznaczony jest zarówno do nauki indywidualnej nastolatków w domu, jak i do realizacji całą grupą w szkole. Materiał może być realizowany w ramach informatyki w klasach 7-8 szkoły podstawowej. Każdy moduł składa się z trwającego około 40 minut filmu, co wymaga rozbicia pojedynczego modułu na kilka jednostek lekcyjnych, w zależności od możliwości grupy. Możliwe jest również zaproponowanie samodzielnej pracy z materiałem video przed lekcją, aby zaoszczędzić czasu na wspólne oglądanie. Kurs przeznaczony jest dla uczniów w wieku 12-15 lat.

Kurs rozpoczynamy instalacją języka Python w systemie Linux lub Windows. Następnie uczymy się obsługi środowiska IDLE (podstawowego środowiska IDE dla Pythona) i wprowadzamy pojęcia zmiennej, typu danych i podstawowych operacji, jakie możemy na nich wykonywać. Zakładamy, że rozpoczynając kurs nie masz zainstalowanego języka Python w systemie Windows. Jeśli korzystasz z Lnuxa, w systemie masz już zainstalowanego Pythona, brakuje Ci jednak środowiska IDLE. Dlatego w pierwszych dwóch filmach skupimy się na instalacji, ujednoliceniu elementów i i nauce obsługi samego IDLE. Kolejne zadania związane są z realizacją podstawy programowej dla klas 7-8 SP.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.