Laboratoria Przyszłości w praktyce

Rządowy program Laboratoria Przyszłości pozwolił na doposażenie szkół podstawowych w sprzęt i utworzyć ciekawe miejsca do pracy dla uczniów w polskich szkołach.

Obecnie najważniejszym pytaniem nauczycieli jest JAK PRACOWAĆ?

Przed nauczycielami nie tylko szkolenia z obsługi posiadanych urządzeń – drukarek, mikrokontrolerów, klocków, maszyn do szycia, kuchenek, warsztatowi ale pytanie JAK METODYCZNIE wykorzystać ten sprzęt, jak prowadzić lekcje.

Dlatego razem z Edu Triki Agnieszka Halicka zaprosiliśmy uznanych ekspertów w obszarach, które obejmuje program, aby podjęli się trudu zebrania w jednym miejscu informacji na temat produktów, sprzętu, aplikacji, które zostały zakupione i są wykorzystywane w szkołach w ramach realizacji obowiązkowych (i nie tylko) działań.

Zdjęcie profilowe: grafika robota przygotowana przez Mateusza Łyska z Belfry Bazgrolą.

Zapraszamy do zapoznania się z profilem: https://wakelet.com/@Laboratoria_Przyszlosci

Powstała niezwykła kolekcja w wielu dziedzinach zawierająca poradniki, webinaria, a przede wszystkim przykłady zastosowań, porady, inspiracje, a także dobre praktyki ze szkół.

Dzięki naszemu oddolnemu projektowi, inicjatywie społecznej, realizacja programu Laboratoria Przyszłości na pewno będzie łatwiejsza, ciekawsza i bardziej owocna.

Zapraszamy do korzystania z zasobów, kontaktowania się z inicjatorami projektu oraz ekspertami, w celu podzielenia się swoimi przemyśleniami, zasobami i dobrymi praktykami.

To wcale nie jest ostateczna wersja tych zasobów! Ciągle będziemy rozbudowywać ten profil.  Na liście sekcji możecie zobaczyć, co dobrego jeszcze będzie zamieszczane.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.