Girls Go IT: Podstawy programowania w języku Python

Zapraszamy do zapoznania się z bezpłatnym kursem online „Girls Go IT: Podstawy programowania w języku Python” przeznaczonym dla maturzystek z liceów ogólnokształcących oraz techników o profilach: matematycznych, informatycznych lub elektronicznych. Kurs organizowany jest przez Instytut Informatyki AGH w Krakowie we współpracy z Fundacją Try IT.

Więcej informacji znajduje się na załączonym plakacie oraz na stornie internetowej kursu:
https://szkolenia.informatyka.agh.edu.pl/oferta/girlsgoit-python/

Girls go IT – Podstawy programowania w języku Python” to kolejna część projektu realizowanego w ramach grantu przyznanego przez Fundację Motorola Solutions. Bezpłatny kurs dedykowany jest dla maturzystek które chcą rozwinąć swoje umiejętności w programowaniu.

Dla kogo jest ten kurs?

Projekt przeznaczony jest dla maturzystek 2023 z klas liceum ogólnokształcącego lub technikum o profilach: informatycznych lub elektronicznych lub matematycznych .

Dlaczego warto wziąć udział w kursie?

Program szkolenia to naprawdę solidna nauka podstaw programowania w języku Python. W trakcie kursu Uczestniczka budować będzie proste aplikacje w języku Python wykorzystując środowisko PyCharm lub podobne.

Uczestniczka kursu po jego zakończeniu będzie potrafiła napisać kompletny program w języku Python. Ponadto, będzie umiała skorzystać z systemu kontroli wersji GitHub.

Dodatkowo, w trakcie trwania kursu organizowane będą rozmowy z mentorkami, które podzielą się swoim doświadczeniem oraz odpowiedzą na nurtujące Cię pytania!

Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny, a po jego ukończeniu otrzymasz imienne świadectwo potwierdzające zdobyte umiejętności.

Organizacja kursu i warunki ukończenia

Rozpoczęcie programu planowane jest na 20.10.2022 roku i potrwa do dwóch miesięcy. Wszystkie zajęcia będą odbywać się zdalnie. Uczestniczkom projektu zapewniony będzie dostęp do platformy e-learningowej. Szczegółowy harmonogram może ulec niewielkim zmianom. Do otrzymania świadectwa o odbytym kursie wymagane jest uzyskanie pozytywnego wyniku z testu kończącego projekt, przynajmniej jedno spotkanie z mentorem, uczestnictwo w przynajmniej dwóch wykładach oraz ocena frekwencji w zajęciach projektu (dopuszczalne są cztery nieobecności).

Wymagana infrastruktura techniczna

Na komputerach Uczestniczek powinno być zainstalowane oprogramowanie:

 • Git,
 • Python,
 • Sublime Text,
 • PyCharm (wystarczy Community Edition).

W razie problemów z instalacją na zajęciach zostanie pokazane, jak zainstalować dodatkowe oprogramowanie.

Warunki rekrutacji

Wymagania wstępne:

 • podstawowa znajomość zasad programowania,
 • uczęszczanie do klasy maturalnej liceum (profile matematyczne) lub technikum (informatyczne lub elektroniczne) w roku szkolnym 2022/2023.

Termin rekrutacji: 12 września 2022 r. – 9 października 2022 r.

Wyniki rekrutacji zostaną podane do 16 października 2022 r.

Wymagane dokumenty:

 • CV
 • Klauzula
 • Podpisana zgoda rodzica – TYLKO w przypadku niepełnoletnich uczestniczek

Jak się zapisać?

1. Aby zapisać się na kurs musisz posiadać konto w naszym systemie. Żeby je założyć kliknij 👉tutaj. Posiadanie konta umożliwia zapisywanie się na kursy zarówno w platformie szkolenia.informatyka.agh.edu.pl, podyplomowe.informatyka.agh.edu.pl oraz szkolenia.ctb.agh.edu.pl. Jeśli już masz konto, możesz pominąć ten krok.

2. Po utworzeniu konta 👉Zapisz się na kurs.
3. Wyślij też dokumenty aplikacyjne na adres 👉girlsgoit-python@tryit.org.pl

Zgłoszenie powinno zawierać:

 • CV (pamiętaj, aby podać datę urodzenia, miejsce zamieszkania, wykształcenie i doświadczenie zawodowe oraz umiejętności w zakresie IT),
 • skan podpisanej klauzuli o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych,
 • zgodę rodzica – TYLKO w przypadku uczestniczek niepełnoletnich.

Wzory wszystkich dokumentów pobierzesz z tej strony. Wybór Kandydatek dokonywany będzie na podstawie analizy przesłanych pism

 

Zgłoszenie jest ważne tylko wtedy jeśli zapiszesz się w systemie i wyślesz do nas wymagane dokumenty. Zgłoszenia niekompletne będą odrzucane.

Będziemy bardzo wdzięczni za udostępnienie informacji o naszym kursie na stronie internetowej lub Facebook’u (https://www.facebook.com/Fundacja.Try.IT/photos/a.112816517356469/506880951283355/).