Podsumowanie Konkursów Geniallne Miejsca i GEEK w Małopolsce

W Instytucie Informatyki AGH zebrało się dziś blisko 100 uczniów i nauczycieli zaangażowanych w konkursy informatyczne organizowane przez PTI. W Finale Regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu „Geniallne Miejsca” i finale konkursu „GEEK” Gry Edukacyjne Eksperymentalne Komputerowe uczestniczyło 81 uczniów i 20 nauczycieli!

Spotkanie prowadzili członkowie Zarządu Oddziału Małopolskiego PTI. Gości przywitał Prezes Jerzy Jaworowski i wraz z Beatą Chodacką, Marzeną Krzysztoń oraz Mateuszem Tokarzem wręczył nagrody najlepszym drużynom z Małopolski.

Uczestnicy mieli okazję spotkać się również Dziekana Wydziału prof. Krzysztofa Boryczko.

Podczas spotkania gościli również przedstawicie naszych darczyńców, Pani Elżbieta Zwolak z firmy Gamescape. Ale też uczestnicy mogli odebrać nagrody ufundowane przez: Energylandia, Krakow Arcade Museum – Interaktywne Muzeum Gier Wideo, Adventure – Park Przygody, Muzeum Życia Codziennego 1939-1989, Stowarzyszenie “Miasta w Internecie” , Żywe Muzeum Obwarzanka, MSS Słomniki – strzelecka sekcja sportowa.

 

Konkurs Geniallne Miejsca

W Małopolsce do konkursu „Geniallne Miejsca” wpłynęło 28 prac, z czego 18 jest na mapie „Geniallne Miejsca”. Aż 53 uczniów i ich opiekunów odebrało dziś nagrody i dyplomy za zaangażowanie w regionie! Konkurs jest objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej, jak również Marszałka Województwa Małopolskiego oraz wielu Marszałków innych województw.

Wyniki konkursu „Geniallne Miejsca”.

 

Aż DWA Złote Bilety trafiły do uczniów z Małopolski!

 

Konkurs GEEK – Gry Edukacyjne Eksperymentalne Komputerowe

Organizowany już po raz trzeci, w Małopolsce również wyłonił laureatów. W Małopolsce były prace głównie ze szkół średnich zarówno w kategorii implementacja jak i koncepcja gry i jedna praca ze szkoły podstawowej.

Konkurs odbywał się pod Patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Marszałka Małopolski i Marszałków wielu województw.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w organizację konkursów! To wspaniałe, że tylu młodych tworzy gry z pasją i przy okazji rozwijają swoje umiejętności cyfrowe.

Prezentacje i filmy z przesłanych prac: