Regionalne Podsumowanie Konkursu Geniallne Miejsca

Geniallne Miejsce – podsumowania wojewódzkie

Ogólnopolski konkurs Geniallne Miejsca w swoich założeniach ma promowanie lokalności, przywiązania do małych ojczyzn. Dla młodych (ale przecież nie tylko młodych) ludzi stają się one światem najbliższym, tworząc jednocześnie bezpieczną przestrzeń, w której zakorzenieni możemy wyruszać w najodleglejsze nawet zakątki, by znów powrócić do siebie, do Domu. Z drugiej strony powstająca od dwóch lat Geniallna Mapa Polski, to sposób na pokazanie innym tego, co w naszym Domu najciekawsze, najpiękniejsze, to zaproszenie do odwiedzenie naszego miejsca na ziemi.

Dlatego zamyślając konkurs, bardzo chcieliśmy, by mogły odbyć się spotkania  wojewódzkie, które pozwolą docenić i nagrodzić autorów najciekawszych prac w regionach.

Podsumowanie regionalne drugiej edycji konkursu będzie miało podwójną formułę. Część z nas spotka się stacjonarnie:

– województwo małopolskie

18.04. Instytut Informatyki AGH (Budynek D17, ul. Kawiory 21)

– województwo mazowieckie

25.04. siedziba PTI w Warszawie (ul. Solec 38)

– województwo podkarpackie

25.04. Szkoła Podstawowa nr 18 w Rzeszowie (ul. Bł. Karoliny 21)

Natomiast już 27.04. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie on-line podsumowujące konkurs w pozostałych regionach Polski
(opiekunowie drużyn otrzymają stosowne zaproszenia)

Poza wręczeniem nagród dla autorów najlepszych prac w województwach 6 drużyn (po trzy z każdej kategorii wiekowej) otrzyma „złote bilety”, czyli zaproszenia na finał ogólnopolski do Warszawy.

Nie możemy się doczekać, żeby przekazać drużynom dobre wieści. Tymczasem zapraszamy do zwiedzania Geniallnej Mapy Polski: