Podsumowanie Konkursu Geniallne Miejsca i GEEK w Rzeszowie!

Szkoła Podstawowa Nr 18 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie w dniu 25 kwietnia 2023 r. gościła blisko 70 uczniów i nauczycieli z województwa podkarpackiego, którzy w bieżącym roku szkolnym brali udział w dwóch ogólnopolskich konkursach; III edycji GEEK (Gry Edukacyjne Eksperymentalne Komputerowe) oraz II edycji konkursu Pan „GENIALLNE MIEJSCA”.

Spotkanie przygotowała i prowadziła Pani Iwona Gadomska, reprezentująca Sekcję Informatyki Szkolnej przy PTI.

Nagrody wręczył Pan dr inż. Paweł Dymora, przedstawicie Podkarpackiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Informatycznego pełniący również funkcję Przewodniczącego Konkursu GEEK o. Rzeszów. Gośćmi spotkania byli przedstawiciele Zakład Systemów Złożonych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej; Pan Prodziekan ds. kształcenia dr inż. Mirosław Mazurek, oraz Pani mgr inż. Magdalena Rogóż.

Nagrody w konkursie GEEK ufundował Regionalny Oddział Polskiego Towarzystwa Informatycznego w Rzeszowie oraz Politechnika Rzeszowska. Natomiast laureaci konkursu “GENIALLNE MIEJSCA” otrzymali nagrody od sponsorów: Kappa Data Poland, Filharmonia Podkarpacka, HLG sp. z.o.o Nowa Dęba, Firma Biliński, Kino Helios. Słodki poczęstunek zafundowała wszystkim uczestnikom spotkania zafundowała Cukiernia Pączek z Rudnika nad Sanem.

Serdeczne podziękowania składamy Pani Dyrektor Grażynie Lachcik – za wspaniałą atmosferę i ugoszczenia nas w swoich progach. Dziękujemy również Pani Barbarze Kopyt – nauczycielce informatyki, za pomoc w zorganizowaniu spotkania oraz za fantastyczną wycieczkę po szkole (zarówno uczniowie jak i nauczyciele byli zachwyceni wspaniałymi warunkami, jakie mają uczniowie tej szkoły).

W konkursie GEEK w obu kategoriach (Koncepcja gry, Implementacja gry) wzięło udział 9 zespołów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych (24 uczniów). Pierwsze miejsce w kategorii Koncepcja gry zajęła  drużyna z Zespołu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku., natomiast w kategorii Implementacja gry ze szkół podstawowych najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Dębie, natomiast na poziomie szkół ponadpodstawowych I miejsce zajął Zespół Szkół Technicznych w Mielcu, II – Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie, a III ponownie Zespół Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku.

Do konkursu GENIALLNE MIEJSCE w bieżącym roku szkolnym przystąpiło 16 drużyn ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych (37 uczniów). Jury postanowiło w tym roku przyznać tylko I i II miejsca w obu kategoriach wiekowych. Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsza okazała się praca „Szkolna przygoda”, wykonana przez uczennice ze Szkoły Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Rzeszowie, II miejsce zajęła praca „Śladami Łukasiewicza po Rzeszowie”, wykonana przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 18 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie. Na poziomie szkół ponadpodstawowych najlepsi okazali się uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie, zajmując obie wyróżnione lokaty. Dwie drużyny z tej szkoły przedstawiły do oceny prace „Kosmiczna podróż z Mikołajem Kopernikiem” (I miejsce) i „Piękno Podkarpacia” (II miejsce).

Z naszego województwa trzy drużyny zostały zaproszone do finału ogólnopolskiego.

W konkursie GEEK są to: ProximaCode  z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu oraz TCG z Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie.

W „GENIALLNYCH MIEJSCACH” zaproszenie otrzymali autorzy pracy „Kosmiczna podróż z Mikołajem Kopernikiem” z III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie.