Ogólnopolska akcja wspierania bibliotek szkolnych

Sekcja Informatyki Szkolnej dołącza do ogólnopolskiej akcji wspierania bibliotek szkolnych!

Zapraszamy na konkurs – w którym można wykorzystując narzędzia TIK doposażyć Bibliotekę Szkolną w nowe książki w języku angielskim wydawnictwa Usborne Publishing!

Wakalet często wspiera wiele działań prowadzonych również w SIS: https://wakelet.com/@SIS__PTI

ZASADY KONKURSU “Wakelet dla polskich szkół”

  1. W konkursie “Wakelet dla polskich szkół” mogą wziąć udział nauczyciele reprezentujący przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, zarówno państwowe jak i niepubliczne.
  2. Aby placówka oświatowa wzięła udział w konkursie, prace konkursowe musi przygotować 4 nauczycieli, którzy pracują w danej szkole.
  3. Pracę konkursową stanowi kolekcja Wakeleta zatytułowana “Moje 3 ukochane książki z dzieciństwa”. W skład jednej kolekcji wchodzi odpowiedź na pytanie: Jak wykorzystujesz/planujesz wykorzystywać Wakeleta?) oraz prezentacja 3 wybranych, ulubionych książek z dzieciństwa w dowolnej formie – tekstu prozatorskiego, wierszowanego, nagrania, grafiki itp. Każdy nauczyciel tworzy kolekcję, korzystając z własnego konta na platformie Wakelet.
  4. 4 kolekcji, przygotowanych przez 4 różnych nauczycieli pracujących w danej szkole, należy umieścić w jednej zbiorczej kolekcji zatytułowanej “Wakelet dla polskich szkół”. W kolekcji zbiorczej należy podać nazwę szkoły i jej adres pocztowy.
  5. Link do zbiorczej kolekcji z jednej placówki oświatowej należy przesłać na adres email wakeletpolska@gmail.com do 30 kwietnia 2022 roku.
  6. Wyboru zwycięskich prac konkursowych dokonają administratorki grupy FB Wakelet Polska – Agnieszka Halicka, Monika Khan i Dorota Walczuk.
  7. Przy ocenie prac konkursowych będą brane pod uwagę:
  • kompletność kolekcji zbiorczej – 4 kolekcji wykonanych przez 4 różnych nauczycieli pracujących w danej placówce,
  • kompletność pojedynczych kolekcji – odpowiedź dotyczące wykorzystania Wakeleta i prezentacja 3 ulubionych książek z dzieciństwa,
  • oryginalność i ujęcie tematu.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 9 maja 2022 roku w grupie FB Wakelet Polska.

Nagrody konkursowe zostaną przesłane na adres placówki podany w zbiorczej kolekcji z danej szkoły.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.