DigiFest – Finały Digital Wizards 2024

W dniach 14-15 czerwca 2024 roku w Warszawie odbyły się finały programu Digital Wizards, organizowanego przez Fundację KPMG. Młodzi pasjonaci technologii z całej Polski spotkali się, aby rywalizować w trzech kategoriach: sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwie i marketingu cyfrowym. Trzyetapowy Konkurs Konkurs rozpoczął się od testów online, które wyłoniły 30 najlepszych uczniów. To właśnie ta 30tka wraz z nauczycielami i rodzicami przyjechała do Warszawy! Spotkanie odbyło się na 21 piętrze wieżowca w siedzibie Google Polska, gdzie uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę w zakresie najnowszych technologii.

Trzeci etap polegał na prezentacji projektów przed komisją ekspertów. Komisja ekspercka: Beata ChodackaDawid Łasiński Digital Marketing, Iwona Cugier – Cyberbezpieczeństwo, Wojtek Wątor – od AI wraz z pomysłodawcą tego zdarzenia: Grzegorz Cimochowski, prof Joanna Łukasiewicz-Wieleba z Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej i Jagoda Zakrzewska wysłuchała 30 wystąpień.

Równocześnie w systemie, dzięki uprzejmości firmy AGRAFale też ze wsparciem i pod kierunkiem Grzegorza Szyjewskiego odbył się test finałowy.

Nagrody i Atrakcje

Po zakończeniu zmagań wyłoniono 10 laureatów, którzy otrzymali cenne nagrody, w tym laptopy i złoty bilet na tygodniowy wakacyjny obóz naukowy we Władysławowie. Finaliści mieli również okazję zwiedzić Centrum Nauki Kopernik oraz wziąć udział w grze miejskiej na warszawskiej Starówce, co dodatkowo wzbogaciło ich doświadczenie.

Gratulacje uczestnikom złożyli Prezes Fundacji KPM Andrzej Marczak, Stacy Ligas Senior Partner, CEO KPMG w Polsce, Prezes PTI Wiesław Paluszyński.

Podsumowanie Finały Digital Wizards 2024 były niezwykłym wydarzeniem, które pokazało, jak ogromny potencjał drzemie w polskiej młodzieży.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom i partnerom za zaangażowanie i wsparcie. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnej edycji, która z pewnością będzie równie emocjonująca

Fantastyczna organizacja wydarzania dzięki Emilii Gromadowskiej i zespołowi KPMG!

Więcej informacji o konkursie i przyszłych edycjach znajdziecie na stronie .Fundacji KPMG