Potyczki Algorytmiczne

Zapraszamy do udziału w XVIII edycji konkursu „Potyczki Algorytmiczne”.

Potyczki są najstarszym internetowym konkursem algorytmiczno-programistycznym w Polsce, adresowanym do wszystkich interesujących się algorytmiką i programowaniem – uczniów, studentów, zawodowców i amatorów. Zadania konkursowe są tak dobrane, żeby każdy znalazł dla siebie coś interesującego, wartego pomyślenia i zaprogramowania, niezależnie od posiadanej wiedzy i umiejętności. Jednakże najlepsi będą musieli wykazać się kunsztem równoważnym mistrzom z najbardziej prestiżowych, światowych konkursów programistycznych. Wszyscy dotychczasowi zwycięzcy konkursu mogą pochwalić się znaczącymi osiągnięciami w późniejszym życiu zawodowym.

  • Rejestracja on-line do konkursu od 5 grudnia 2022r.
  • Potyczki mają charakter konkursu otwartego dla wszystkich, bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych.
  • W tym roku po raz trzeci rusza “dywizja C”, którą adresujemy do osób stawiających swoje pierwsze kroki w konkursach algorytmiczno-programistycznych.
  • W tej edycji, oprócz rozwiązań w C++, dopuszczamy także rozwiązania w Pythonie.

Potyczki Algorytmiczne w roku 2022 składać się będą z dwóch etapów:

  • zdalnego – odbywającego się w dniach od 12 grudnia do 18 grudnia 2022 roku i składającego się z 5 rund rozgrywanych za pośrednictwem Internetu, w ramach których uczestnicy będą mieli każdorazowo do rozwiązania zadania polegające na napisaniu programu komputerowego rozwiązującego zadany problem algorytmiczny;
  • wielkiego finału – rozgrywanego po latach ponownie w Zielonej Górze;inał odbędzie się w dniach 3 – 4 lutego w gościnnych progach współorganizatora konkursu, zielonogórskiej firmy Digital Technology Poland. Do finału zostanie zakwalifikowanych 20 zawodników.

Dla najlepszych zawodników czekają nagrody rzeczowe. Dodatkowo 128 uczestników otrzyma kultowe koszulki Potyczek Algorytmicznych 2022 oraz podkładki pod myszy z logo konkursu.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin, opis przebiegu zawodów oraz link do rejestracji dostępne są na stronie internetowej https://potyczki.mimuw.edu.pl.

Organizatorami Konkursu (od samego początku) są Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego wspólnie z Fundacją Rozwoju Informatyki. W tym roku do grona organizatorów dołączyła firma Digital Technologu Poland z Zielonej Góry.