Ogólnopolski konkurs „Droga do Przyszłości”

Sekcja Informatyki Szkolnej została partnerem konkursu “Droga do przyszłości” organizowanego przez EI System.

Konkurs „Droga do Przyszłości” to wkroczenie w świat druku 3D w poszukiwaniu świata przyszłości. Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych w zespołach 2-5 osobowych mogą zaprojektować i wykonać projekt w jednym z trzech obszarów: Świat przyszłości,  Zawody przyszłości, Relacje społeczne w przyszłości.

Konkurs ruszył 5 września 2022 r.

  • Pierwszy etap (naboru zespołów) trwa do 31 października 2022 r. –
  • W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych (LO, technikum, szkoły branżowe).
  • Posiadanie drukarki 3D w placówce szkolnej nie jest wymagane. Na czas trwania konkursu szkoła, której uczniowie zgłoszą swój udział i przejdą do drugiego etapu, zostanie wyposażona w drukarkę 3D oraz niezbędny materiał do druku (filament).
  • Podczas drugiego etapu realizacji pomysłu szkoła pracuje z opiekunem merytorycznym.

Jedynym i najważniejszym wymogiem podczas prac projektowych jest wykorzystanie druku 3D jako elementu projektu. Uczestniczki i uczestnicy projektu, którzy zostaną zakwalifikowani do etapu półfinałowego otrzymają na czas trwania konkursu wsparcie opiekunów merytorycznych, którzy krok po kroku będą wspierali prace projektowe każdego z zespołów.

Szczegóły na temat konkursu dostępne są na stronie https://doprzyszlosci.com/

 

Ei System – wydawnictwo edukacyjne i producent drukarek 3D marki Banach – ogłasza pierwszy ogólnopolski konkurs dla szkół ponadpodstawowych, wykorzystujący elementy druku 3D.