O nowoczesny wizerunek biblioteki szkolnej

Konferencja metodyczna “O nowoczesny wizerunek biblioteki szkolnej” zorganizowana przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Chełmie, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie, Aneta Szadziewska i Joanna Tarasiewicz 📚📕📖
Z prelekcją “STEAM w bibliotece” wystąpi Agnieszka Halicka – członek Zarządu naszej Sekcji. Pokaże między innymi swój pomysł na pracę z uczniami z wykorzystaniem nowoczesnych technologii: aplikacji i urządzeń. A także programowania w Bibliotece szkolnej.

Program:
16:00-16:10 Powitanie uczestników – Barbara Rzeszutko, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie i Krzysztof Staruch, dyrektor Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
16:10-16:30
Beata Gamrowska, (Beatarysuje) – specjalista od social media, grafik, copywriter i ilustrator – twórca historyjek o kawie i Pączusiu. Na co dzieńspecjalista do spraw promocji i komunikacji w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego. Prowadzi szkolenia z myślenia wizualnego, twórczego myślenia i copywritingu.
Jak cię widzą… czyli wizerunek szyty na miarę
16:30-16:50 Agnieszka Halicka – nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie i trenerka prowadząca szkolenia dla nauczycieli. Publikuje na blogach, w mediach społecznościowych i w czasopismach. Prowadzi firmę edukacyjną eduTriki. Należy do społeczności Superbelfrzy RP.
Jest Ambasadorką Genially, Wakeleta, Flipgrida, SMART Technologies oraz Ambasadorką eTwinning w Polsce. Należy do grona Microsoft Innovative EducatorExpert.
STEAM w bibliotece
16:50-17:10
Dr hab. Piotr Mazur – właściciel niepublicznej placówki doskonalenia nauczycieli Centrum Nowoczesnej Edukacji SCHOLAR, certyfikowany trener myślenia krytycznego i FRIS, ekspert ds. systemu walidacji i certyfikacji trenerów oświaty. Jego zainteresowania badawcze dotyczą dopasowania systemów kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy, doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz upowszechniania nowych technologii w procesie uczenia się. W pracy dydaktycznej stosuje nowatorskie rozwiązania, m.in. lego logos, designthinking.
Biblioteka przyszłości – perspektywa użytkownika
17:10-17:20
Przerwa
17:20-17:40
Monika Rowińska – nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 4 w Augustowie. Od 2015 roku jest prezeską augustowskiego oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Współzałożycielka i redaktorka strony Biblioteki Szkolne Online. Prowadzi szkolenia dla bibliotekarzy na zaproszenie CEN w Łomży, Białymstoku i Suwałkach oraz Good Books. Publikuje artykuły dotyczące bibliotek szkolnych w prasie lokalnej, ogólnopolskiej i branżowej.
Jak tworzyć pozytywny wizerunek biblioteki szkolnej w środowisku lokalnym
17:40-18:00
Iwona Pietrzak-Płachta – nauczyciel bibliotekarz w Zespole szkolno-przedszkolnym w Pliszczynie. Pomysłodawczyni zamiany biblioteki szkolnej ZSP w Pliszczynie w Wypożyczalnię Skrzydeł. Laureatka wyróżnienia „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2019” i III miejsca w konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2020”Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
Biblioteka pasją malowana. O znaczeniu przestrzeni w bibliotece szkolnej
18:00-18:10 Podsumowanie konferencji i pożegnanie uczestników – Aneta Szadziewska i Joanna Tarasiewicz, doradcy metodyczni dla nauczycieli bibliotekarzy
Link do konferencji pod plakatem 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.