Konkursy informatyczne na rok szkolny 2023/24

W co grać? W co się zaangażować informatyczne w nowym tym roku szkolnym?

Odświeżyliśmy listę tegorocznych konkursów informatycznych.

KONKURSY INFORMATYCZNE

 

Można znaleźć tam terminy, wymagania, regulaminy. Zapraszamy do korzystania z tego zbioru, ale też podsyłania na adres sis@pti.org.pl

Zapraszamy na rozpoczynające się zmagania OLIMPIJSKIE (tych dużych i tych małych), na poszukiwanie ciekawych i kreatywnych rozwiązań w tak ciekawych konkursach jak “Droga do Przyszłości” – wykorzystanie druku 3D, Solve for tomorrow. czy II Ogólnopolskie Mistrzostwa IT.

Znajdziecie też kilka ciekawych konkursów algorytmiczno-programistycznych jak BÓBR, Instalogik

Tegoroczny konkurs GEEK – ma również do zaproponowania ciekawe rozwiązanie – dotyczyć będzie wynalazców i wynalazków i organizowany będzie wspólnie z NOT!

Motywowanie uczniów do zdobywania i poszerzania wiedzy i aktywizowanie ich do nowych działań jest głównym celem wszelkich konkursów. Zarówno praca indywidualna, jak i w grupach pozwala doświadczyć nowego sposobu zdobywania wiedzy, samodzielności w jej pogłębianiu, satysfakcji z poszukiwania rozwiązań.

Dlaczego konkursy są ważne? Odsyłam do artykułu w czasopiśmie DOMENA:

Błędem jest myślenie, że konkursy są wyłącznie dla wybitnie zdolnych i utalentowanych uczniów. Dzięki odpowiedniej motywacji nauczyciela mogą zainspirować do działania każdego i przyczynić się do poszerzenia wiedzy i zainteresowań.