Konkurs

Home » Konkursy » Droga do Przyszłości – druk 3D

Droga do przyszłości – druk 3D

Ogólnopolski Konkurs “Droga do Przyszłości” dla szkół ponadpodstawowych

Ogólnopolski konkurs „Droga do Przyszłość” to przestrzeń projektowa, w której uczniowie szkół ponadpodstawowych pokażą świat przyszłości  w 3D.  Naszym celem jest zachęcenie do stosowania technologii przyszłości w praktyce. Jedną z takich technologii, która ma olbrzymi potencjał i obecnie jest wykorzystywana w wielu dziedzinach życia i nauki jest druk 3D.

Biorąc udział w konkursie wejdziecie w przestrzeń, gdzie nie tylko “przeniesiecie się w przyszłość”, ale rozwiniecie nowe umiejętności i kompetencję. „Droga do Przyszłości” to miejsce gdzie, będziecie mogli pokazać waszymi oczami jeden z trzech obszarów, w których spotkamy się w przyszłości: świat, zawody i relacje społeczne. Do zobaczenia w 2035 r. Szczegóły na stronie www.doprzyszlosci.com

Sztuczna inteligencja, inteligentne miasta, bezobsługowe samochody. Jak daleko posunie się technologia i wpłynie na nasze życie? Jak będą wyglądały miasta i wsie? Czy zawody, których teraz się uczymy, będą miały jeszcze znaczenie? Czy możemy przygotować się na sukces?
A może „świat przyszłości” można przewidzieć? Celem Konkursu „Droga do Przyszłości” jest zaangażowanie uczniów i zmotywowanie do refleksji nad tym, co nas czeka w przyszłości. Zaprezentuj projekt przedstawiający jeden z czterech obszarów: światy alternatywne, zawody przyszłości, ekoinnowacje, inteligentne miasto/wieś.

Wiemy jedno, nowe technologie to zdecydowanie kierunek przyszłości!