Geniallne Lekcje

Geniallne Lekcje to oddolny projekt nauczycieli dla nauczycieli.

Tuż po rozpoczęciu nauki zdalnej w Polsce nauczyciele szukali rozwiązań, które ułatwią pracę zdalną. Wielką popularność zyskała platforma Genially umożliwiająca tworzenie niesamowitych interaktywnych i animowanych treści edukacyjnych. Genially doskonale nadaje się do wykorzystania zarówno na lekcjach w szkole oraz na odległość.

Mnóstwo ćwiczeń, zadań, a nawet całych lekcji, czy bloków lekcyjnych tworzonych było na bieżąco przez nauczycieli należących do  działającej facebookowej grupy Genially – oficjalna, polska grupa. Opracowania lektur, ćwiczenia z matematyki, prezentacje doświadczeń, manipulacje, zadania, ćwiczenia. To było niezwykłe doświadczeni. Ogrom pracy wykonali nauczyciele wszystkich przedmiotów. Poznawali tajniki technologii, łączyli różne narzędzia i przede wszystkim wykazali się pomysłowością – jak zaangażować uczniów po drugiej stronie ekranu.
Po miesiącu mnogość zasobów sugerowała już ich uporządkowanie i sklasyfikowanie.
Z inicjatywy Agnieszki Halickiej, jednej z administratorek grupy i ambasadorek Genially w Polsce, rozpoczął się projekt “Geniallne Lekcje”. Powstały gigantyczne zasoby materiałów stworzonych w Genially, uporządkowane w działach tematycznych na platformie Wakelet.

Obecnie w Geniallnych Lekcjach jest 22 działy przedmiotowe, każdy z nich posiada swoich administratorów, nauczycieli bardzo aktywnych w internetowej przestrzeni edukacyjnej, działających całkowicie społecznie, specjalistów przedmiotowych porządkujących materiały, recenzujących i klasyfikujących je do odpowiednich miejsc.
Dzięki wspólnej pracy setek edukatorów powstało dużo ponad trzy tysiące wartościowych zasobów edukacyjnych, z których korzystają nauczyciele i uczniowie w całej Polsce.
Niektóre kolekcje są tak rozbudowane (Edukacja wczesnoszkolna, język polski), że zostały podzielone na osobne działy.
Polecamy skorzystanie z tego bogactwa – szczególnie przy rozpoczynającym się kolejnym okresie zdalnego nauczania.

https://wakelet.com/@Geniallne_lekcje

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.