Ten Geniallny Kopernik!

Sekcja Informatyki Szkolnej objęła patronat medialny nad konkursem organizowanym przez Warmińsko Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną w Elblągu.

Konkurs z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

Na czym polega konkurs?

Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno uczniów jak i nauczycieli, ale zadania które dla Was przygotowaliśmy są inne.

Uczniów klas 4-8 szkół podstawowych zachęcamy do przygotowania prezentacji w Genially na temat „Miasta Mikołaja Kopernika”. Wszyscy wiemy, że urodził się w Toruniu, ale gdy skończył 18 lat opuścił to miasto i wyruszył w świat! Gdzie zdobywał wiedzę? Gdzie zamieszkał po ukończeniu studiów? O tym może być wasza prezentacja.

Z kolei uczniów szkół ponadpodstawowych chcielibyśmy zainteresować tematem „W pracowni człowieka renesansu – warsztat Mikołaja Kopernika”. Astronomia to przecież tylko jedna z wielu dziedzin, które interesowały Kopernika. Czym jeszcze się pasjonował? Jakimi narzędziami dysponował? To pytanie do Was!

Zadaniem nauczycieli jest przygotowanie escape roomu przybliżającego postać Mikołaja Kopernika. Aplikacja Genially nadaje się wprost idealnie do tworzenia pokoju zagadek, dlatego liczymy na to, że taka formuła pobudzi Waszą kreatywność.

W marcu i kwietniu odbędą się bezpłatne szkolenia z Genially dla nauczycieli, na których będzie można od podstaw poznać to narzędzie. Szkolenia będą odbywały się online na platformie Google Meet w godzinach popołudniowych.

Szczegóły konkursu na stronie: TUTAJ