Od 2 czerwca aż do 10 czerwca w różnych częściach Polski świętowaliśmy konkurs “Geniallne Miejsca” nagradzając wieloma atrakcjami i prezentami wszystkie drużyny, których prace znalazły się na mapie. (MAPA)
Teraz możemy zachęcić do wspólnego zwiedzania i wyrażania opinii o odwiedzanych miejscach, ocenie prac: (NAPISZ CZY CI SIE PODOBAŁO).
Poniżej prezentujemy podsumowania Gali z 13 Miast,
gdzie okazję mieli się spotkać i prezentować swoje prace
uczniowie wraz z opiekunami!
DOLNYŚLĄSK
We Wrocławiu uczestnicy spotkali się w “Kolejkowie” Spotkanie prowadziła Koordynator Konkursu Monika Kapuśniak
7 czerwca odbyła się gala wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie Geniallne Miejsca. Moich cudownie kreatywnych gości zaprosiłam do Kolejkowa, gdzie wraz z panem Ryszardem Świerczyńskiem Prezesem Oddziału Dolnośląskiego PTI wręczyłam zwycięskim drużynom nagrody. Po sesji zdjęciowej przenieśliśmy się do magicznej krainy. Kolejkowo to największe kolejowe makiety w Polsce przedstawiające rzeczywistość w 25-krotnym pomniejszeniu. Jeżdżące pociągi, samochody, tramwaje, pływające statki i ruchome oraz interaktywne scenki to cudowny świat w miniaturze okraszony szczyptą humoru. Potem zaprosiłam moich gości na pyszne lody. Wśród nagród znalazły się laminatory dla nauczycieli, vouchery do Kolejkowa i ZOO we Wrocławiu oraz wiele innych małych skarbów, z których dzieci bardzo się ucieszyły. To był niesamowity dzień pełen przygód i nowych przyjaźni.
KUJAWSKO-POMORSKIE
W Bydgoszczy podsumowanie prowadziła je Koordynatorka Agnieszka Bruska
Dnia 2.06.2022 odbyła się Gala Podsumowująca w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy.Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Wojewody Województwa Kujawsko-Pomorskiego jak i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.Dzięki Sponsorom m.in- Szerokie Wody – Sea & Sand Ustka, Digitalni i kreatywni-nauczyciele z pasją, uczestnicy otrzymali cenne i ciekawe nagrody.Cała kolekcja z pracami drużyn z województwa
LUBELSKIE
W Lublinie podsumowanie konkursu odbyło się Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w obecności prof. dr hab. Wojciecha Zgłobickiego, Dziekana Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej
Uroczyste podsumowanie regionalnego etapu „Geniallnych Miejsc” na Lubelszczyźnie już za nami! 10 czerwca na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS odbyło się uroczyste podsumowanie etapu regionalnego pierwszej edycji konkursu ,,Geniallne Miejsca”. W tym niezwykłym wydarzeniu wzięło udział 11 szkół z różnych terenów województwa. Poprowadził je przedstawiciel Oddziału Lubelskiego PTI pan Wojciech Kulik, a przy wręczaniu nagród uczestniczyła pani Agnieszki Skura, przedstawiciel Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej przy IPN w Lublinie. Dziękujemy serdeczenie!Na zaproszonych czekały nagrody ufundowane przez: Let me Out, Regionalne Muzeum Cebularza w Lublinie, MOSiR Lublin, oraz firmę Dworzycki. Dziękujemy również za przygotowanie upominków Patronom tego wydarzenia: IPN, UMCS, a także Urzędowi Miasta Lublin. Gratulujemy drużynom wyróżnionym ze: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, Szkoły Podstawowej im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Wytycznie i I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie! Szczególne gratulacje dla laureatów ze: Szkoły Podstawowej nr 8 im. Bolesława Zygmunta Wirskiego w Chełmie, Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie i II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie! Autorzy dwóch ostatnich prac zdobyli ZŁOTE BILETY na finały “Geniallnych Miejsc” w Warszawie!Już we wrześniu spotkamy się w siedzibie Google’a! Będzie się działo!
ŁÓDZKIE
W Łodzi drużyny z całego województwa spotkały się w Urzędzie Marszałkowskim
Finał Regionalny Konkursu w województwie łódzkim odbył się w sali plenarnej Sejmiku w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi.
W spotkaniu uczestniczyli:
Michał Trzoska- dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa Łódzkiego,
Beata Ostrowska– wiceprezes Łódzkiej Izby Przemysłowo- Handlowej, wiceprezes Zarządu Oddziału Łódzkiego PTI,
Marek Chruścielewski- dyrektor hali Selgros Cash&Carry Łódź-Rokicińska
Joanna Hejna- Dybka– juror konkursu
Przedstawicielem mediów był Sebastian Szwajkowski- Radio ŁódźA spotkanie prowadziły: Beata Ostrowska & Agnieszka Herszel- Pościk
A prace uczniów możecie zobaczyć TUTAJ:
Fotorelacja tutaj: https://wakelet.com/wake/I1ITTiD76HoOHngWqwW5X
MAŁOPOLSKIE
W Krakowie w piątek 3 czerwca Instytut Informatyki AGH gościł autorów prac w konkursie „Geniallne Miejsca„, które znalazły się na mapie.
W obecności znakomitych gości, gospodarzy spotkania odbyło sie podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Dziękujemy za przybycie Wicestaroście Powiatu Krakowskiego Arkadiuszowi Wrzoszczyk, Prezesowi Piotrowi Laskowskiemu z Polska Izba Turystyki, oraz Prezesom Marianowi Bubakowi i Markowi Valencie i przedstawicielom naszego Oddziału! Byli też z nami sponsorzy Jurorzy p. Marzena Krzysztoń oraz przedstawiciele sponsorów Gamescape oraz Muzeum Życia Codziennego 1939-1980.
Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dzięki Nowa Era, ECDL Polska i Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie. dla wielu przygotowane są ciekawe wejścia i wycieczki i atrakcje (Vouchery! do PaintMe – Paintball Zakopane, Krakow Arcade Museum – Interaktywne Muzeum Gier Wideo, Żywe Muzeum Obwarzanka, Trzy Klucze, Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej, a autorzy prac z pierwszego miejsca pojadą do EnergyLandia!Po małym poczęstunku odbyła się druga część przygotowana gra przez Wojtek Wątor specjalistę od tworzenia zagadek i łamigłówek, prowadzącego grupę ESCAPE ROOM w edukacji Tu były emocje, a wygrali czyli najszybciej rozwiązali zagadki o ciekawostkach Małopolski – najmłodsi! Bardzo ekscytujący dzień – w fotorelacji Biś Lisowski można zobaczyć w podsumowaniu przygotowanym przez prowadzącą spotkanie AkaBeata Chodacka!
MAZOWSZE
W czwartek, 9 czerwca w w warszawskiej siedzibie PTI uczestnicy mazowieckiego finału konkursu „Geniallne Miejsca” spotkali się na podsumowaniu prowadzonym przez Koordynatorkę konkursu.
Spotkanie poprowadziła regionalna koordynatorka konkursu – Ewelina Adamska-Niemkiewicz. Polskie Towarzystwo Informatyczne reprezentowała Prezes Oddziału Mazowieckiego Maria Ganzha. Założenia konkursu oraz jego realizację podsumowała Agnieszka Halicka ze sztabu głównego „Geniallnych Miejsc”. Podkreślała, że konkurs pozwala rozwijać rozmaite zdolności i pozyskiwać wiedzę z różnych dziedzin; uczy nie tylko planowania, logicznego myślenia, ale również umiejętności algorytmicznych. Podczas mazowieckiego finału mieliśmy przyjemność gościć także przedstawiciela Marszałka Województwa Mazowieckiego, Pana Wiesława Kołodziejskiego oraz Panią Donatę Nowakowską, Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Kolei Mazowieckich. Ta spółka była sponsorem głównych nagród dla laureatów I i II miejsca w kategorii szkół podstawowych oraz uczniów wyróżnionych w kategorii szkół ponadpodstawowych. Gry edukacyjne dla autorów najlepszych prac ufundował Instytut Pamięci Narodowej. Dzięki uprzejmości radomskich cukierników (Piekarnia Pana Kota, Fogiel&Fogiel Piekarnia) goście mogli raczyć się pysznymi słodkościami. Konkurs wsparły także kina – Helios, Ostrovia – fundując bilety dla uczniów. Sponsorami mazowieckiej edycji konkursu byli również: Ostrołęckie Centrum Kultury, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Radomskiej, Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej. Po oficjalnej części finału uczniowie i nauczyciele mieli okazję zwiedzić Centrum Nauki Kopernik, dzięki uprzejmości firmy Samsung.
Mazowiecki finał przebiegł w doskonałej atmosferze, a organizatorzy już teraz zachęcali do udziału w kolejnej, planowanej od września edycji konkursu „Geniallnych Miejsc”.
PODKARPACIE
W czwartek, 9 czerwca w Rzeszowie w obecności Prezesa Oddziału Andrzeja Paszkiewicza odbył się finał konkursu w Szkole Podstawowej nr 18. Specjalne podziękowania za pomoc pani Barbarze Kopyt.
W spotkaniu uczestniczyli: Prezes Oddziału Podkarpackiego PTI pan Andrzej Paszkiewicz oraz pani Katarzyna Hudzicka -Chochorowska z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie. Na spotkanie przybili przedstawiciele szkół, których uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego a ich prace zostały umieszczone na mapie “Geniallna Polska”
Szkoły biorące udział w Finale Regionalnym – Szkoła Podstawowa nr 17 im. Markiana Szaszkewicza w Przemyślu, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Dębie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzeszowie, Szkoła Podstawowa Nr 18 w Rzeszowie, III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie, Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 im. Ks. Stanisława Szpetnra w Krośnie.
Uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody dzięki sponsorom: Biuro Podróży PAWUK, Kappa Data Poland, Firma Sintra Digital Business, Firma Biliński, Karczma Jorgula w Nowej Dębie oraz Escape Room WydostanSie.
Spotkanie przygotowała i prowadziła Iwona Gadomska – wojewódzki koordynator konkursu we współpracy z panią Barbara Kopyt – nauczycielka informatyki w Szkole podstawowej Nr 18 w Rzeszowie. Po ogłoszeniu oficjalnych wyników uczniowie udali się na poczęstunek a następnie wzięli udział w warsztatach robotycznych, przygotowanych przez nauczycieli i uczniów tutejszej placówki.
PODLASKIE
9 czerwca 2022r w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątnicy odbyła się gala wojewódzka ogólnopolskiego konkursu “Genialne Miejsca”. Galę przygotowała i prowadziła Ewa Gutowska, koordynatorka Konkursu w województwie Podlaskim.
Na mapie Genialnych Miejsc zaznaczono 97 prac. Z czego aż dwie z naszej szkoły. Pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Zuzanna Sieniawska, Hanna Zaręba, Lena Zdunek, Olaf Sikora. Opiekunem grupy była pani Ewa Gutowska. Nagrody wręczała pani Ania Grądzka , przedstawicielka OSM Piątnica, sponsor. Drugie miejsce należało do Szepietowa. Trzecie to znowu dzieci z Piątnicy: Julian Rostkowski, Rafał Wawreniuk i Patryk Godlewski. Opiekun grupy to pani Ewa Rostkowska. Sponsorami nagród był Hexabanku w Piątnicy. Nagrody wręczała pani dyrektor Marta Ogonowska- Stolarczyk oraz wójt gminy- pan Artur Wierzbowski. Uroczystości towarzyszył wspaniały występ taneczny uczniów z klasy Id, przygotowany przez panią Magdalenę Gorzębę. Po wręczeniu nagród wszyscy przeszli na boisko, gdzie uczniowie z Zespołu Szkół Akademickich pokazali wyjątkową musztrę. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.
ŚLĄSK i OPOLE
Spotkanie rozpoczęła Pani Prodziekan ds. Kształcenia i Studentów Wydziału Nauk Przyrodniczych dr hab. Urszula Myga-Piątek, profesor nadzwyczajny Instytutu Nauk o Ziemi. Omówiła znaczenie miejsca w rozumieniu geograficznym. Pani Elżbieta Bowdur z Polskiego Towarzystwa Informatycznego zwróciła uwagę na znaczenie umiejętności informatycznych w życiu każdego współczesnego człowieka. Koordynatorka konkursu Monika Szekiel-Mnich przedstawiła, kto objął patronatem konkurs oraz podziękowała sponsorom. Omówiła zasady konkursu oraz podziękowała licznemu gronu jury. Pani Elżbieta Wydra – koordynatorka konkursu w województwie opolskim – wręczyła nagrody drużynie z województwa opolskiego. Kolejno wręczone zostały nagrody dla uczniów ze Śląska.
Następnie Pani Kierownik Śląskiego Laboratorium GIS zaprosiła uczestników na dwa warsztaty geograficzne.
Pierwsze warsztaty “Gra terenowa geocaching Warsztaty z GPS – nauka przez zabawę” prowadził doktor Michał Ciepły.Drugie warsztaty “Geograficzne Systemy Informacyjne pomocne w odkrywaniu genialnych miejsc na każdym etapie nauki” prowadzone przez panią doktor Agnieszkę Piechotę.
Ostatnią częścią było zwiedzanie Muzeum Nauk o Ziemi ze wspaniałym przewodnikiem panem Krzysztofem Maliszewskim.
ŚWIĘTOKRZYSKIE
Dzięki Mentor – systemy audiowizualne oraz Fundacja Inspiruje.my będą też dla uczestników ciekawe nagrody!
WARMIA i MAZURY
Pierwsze podsumowanie miało miejsce w Olsztynie! Prowadziła je Koordynatorka Sabina Reguła
Gala Regionalna “Geniallne Miejsca” w woj. warmińsko-mazurskim odbyła się w dniu 2 czerwca 2022r na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie dzięki gościnności dziekana wydziału prof. dr hab. Adama Doliwy. Wśród zaproszonych gości byli:
- Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego p. Sylwia Jaskulska
- Kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna p. Wiesława Szafrańska-Bortkiewicz,
- Burmistrz Miasta Szczytno – p. Krzysztof Michał Mańkowski wraz z p. Katarzyną Furczak – Naczelnikiem Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim w Szczytnie,
- p. Artur Damszel – Mazury PTTK – sponsor nagrody głównej
- dr Anna Michalczyk – Oddział Pomorski Państwowego Towarzystwa Informatycznego
- oraz nieoceniona p. Hanna Pikus reprezentująca PTI/SIS, której wsparcie podczas organizacji Gali Regionalnej było niesamowite.
Szkoły uczestniczące w Gali Regionalnej – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Leona Kruczkowskiego w Olsztynie oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie, które były reprezentowane przez grupy uczniów, których to prace znalazły się na mapie “Geniallna Polska”.
FOTORELACJA DOSTEPNA TUTAJ: https://wke.lt/w/s/Vakaj_
WIELKOPOLSKIE
W Pile spotkanie dla drużyn z Wielkopolski prowadziła Koordynator Katarzyna Włodkowska
Finał Regionalny Wielkopolski odbył się 6 czerwca 2021 roku w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile. Całość imprezy była możliwa, dzięki wsparciu Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile! Nagrody dla uczestników ufundowali Centrum Szyfrów ENIGMA, podziękowania dla Ewa Sumowska za pomoc i wsparcie!, Centrum Edukacji i Rozwoju Progresownia, @PRODATa, PROGRA.pl, Flou Atelier, vCloudPoint! Na uczestników czekały ciekawe nagrody: między innymi -bony do Empiku, vouchery do Centrum Szyfrów Enigma, słuchawki, pendrivy, plecaki, sesja zdjęciowa oraz wspólne wyjście na lody.
ZACHODNIOPOMORSKIE
W Szczecinie spotkanie podsumowujące na Uniwersytet Szczeciński prowadziła Koordynator Marlena Besztarda
Przedstawiciele PTI Oddział Zachodniopomorski Grzegorz Szyjewski i Prezes Tomasz Komorowski gratulowali uczestnikom Dla uczestników nagrody przygotowali Mentor – systemy audiowizualne, ESC room – pokój zagadek w Szczecinie, Podziemne Trasy Szczecina, FiKa oraz Graf baza.Prace uczniów można zobaczyć tutaj: