Beata Chodacka

Ekspert - Narzędzia TIK

Ekspert w projekcie Laboratoria Przyszłości w praktyce – narzędzia TIK

Beata Chodacka, nauczyciel informatyki w V LO i SP 33 w Krakowie, wieloletni wychowawca dzieci i młodzieży. Wiceprezes Oddziału Małopolskiego PTI, założycielka i przewodnicząca Sekcji Informatyki Szkolnej przy PTI, animatorka działań na rzecz edukacji informatycznej takich jak konkursy (m.in.. TIK?-TAK!, “Geniallne Miejsca”, “Jak zaprogramować Smoka?”), Małopolski Dzień Uczenia się, “Małopolska koduje”. Pasjonat e-learningu, autorka kursów e-learningowych dla dzieci i młodzieży, współtwórca zbioru zadań z informatyki exeBOOK.

Wyróżniona przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce wpisem na listę 100 osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce w 2020 i 2022 roku. Uhonorowana brązowym krzyżem zasługi za osiągnięcia na rzecz edukacji informatycznej.

Autorka książki “Zielone szkoły – programy i scenariusze zajęć”. Współtwórca i współorganizator projektu „Klasa z ECDL”. Koordynator Merytoryczny w Centrum Mistrzostwa Informatycznego przy AGH, Współpracuje w konkursie GEEK. Ambasadorka Genially i Wakelet. Członek grupy SuperBelfrzy RP.

Socials