Konkurs

Home » Konkursy » SPOJ

Sphere Online Judge (SPOJ)

SPOJ (ang. Sphere Online Judge) – serwis typu online judge, umożliwiający sprawdzenie swoich umiejętności programistycznych poprzez rozwiązywanie problemów. Serwis zawiera szereg problemów różnej trudności, które można rozwiązać w różnych językach programowania. Rozwiązaniem jest kod źródłowy programu napisanego w wybranym języku programowania. Odpowiedzi wysyła się do serwisu poprzez specjalny formularz.

Do rozwiązania jest ponad 8000 problemów sformułowanych m.in. w językach: polskim, angielskim, portugalskim i po wietnamsku. Można wysyłać kody źródłowe w 55 językach programowania, jest możliwość organizowania własnych konkursów.

SPOJ jest używany do prowadzenia zajęć dydaktycznych z programowania i algorytmiki jako narzędzie do wstępnej, automatycznej oceny programów między innymi na Politechnice GdańskiejPolitechnice PoznańskiejAkademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, Uniwersytecie w UlmVI LO w Bydgoszczy, Uniwersytecie w Ułan Bator oraz w V LO w Gdańsku; przez grupy przygotowujące się do takich zawodów w programowaniu jak Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym (Massachusetts Institute of TechnologyIowa State UniversityIIIT HyderabadIIIT AllahabadAnna University, i inne) oraz do przeprowadzenia konkursów, w tym rekrutacyjnych.

https://pl.wikipedia.org/wiki/SPOJ