Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

INSPIR@CJE WCZESNOSZKOLNE 2023

15 kwietnia - 16 kwietnia

Wyróżnikiem tej konferencji jest praktyczne podejście do edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, proponowanie nowych i często nowatorskich rozwiązań dydaktycznych i metodycznych stosowanych przez nauczycieli w klasach I-III szkoły podstawowej, podpowiadanie, co się sprawdza, a co nie w odniesieniu do uczenia (się) małych dzieci. Celem tej konferencji jest debata o jakości kształcenia wczesnoszkolnego – koncentrujemy się na zagadnieniach, które dla wielu nauczycieli w klasach I-III stanowią wciąż rzeczywiste wyzwania, a do wypowiedzi zapraszamy najlepszych ekspertów-praktyków, czyli aktywnych edukatorów i nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli.

Program: https://www.edunews.pl/konferencje-2023/program-iw23

INSPIR@CJE to jedna z najpopularniejszych w Polsce konferencji dydaktyczno-metodycznych, a zarazem forma debaty edukacyjnej, którą od wielu lat prowadzi redakcja portalu Edunews.pl wspólnie z Think Global i Fundacją Think! oraz Superbelframi RP. Wspólnie zastanawiamy się, co warto w szkole zmieniać (i dlaczego przeważnie oddolnie). Uważamy, że polska edukacja może być skutecznie poprawiana i modernizowana dzięki oddolnym inicjatywom, które rodzą się w szkole lub tuż obok szkoły, a które są realizowane przez nauczycieli i inne osoby mające bliski, codzienny związek z edukacją. 

Uważamy, że polska szkoła może być coraz lepsza tylko dzięki nauczycielom, a nie odgórnym nakazom i wytycznym narzucanym przez polityków i urzędników od nich zależnych. W polskich szkołach pracuje wielu wspaniałych nauczycieli, którzy osiągają sukcesy pedagogiczne nie tylko w swojej klasie, ale także w kraju i na arenie międzynarodowej. Dowodem na to są m.in. projekty współpracy krajowej i międzynarodowej prowadzone w ramach programu eTwinning, Erasmus+ czy nominacje polskich nauczycieli (np. Jolanty Okuniewskiej, Mariusza Zyngiera czy Barbary Zielonki) do nagrody Global Teacher Prize. Na konferencji chcemy pokazywać takie osoby i ich projekty, promować dobre praktyki, które mogą poprawiać jakość kształcenia w szkołach.

Szczegóły

Początek:
15 kwietnia
Koniec:
16 kwietnia
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.edunews.pl/wydarzenia/6102-inspiracje-wczesnoszkolne-2023?fbclid=IwAR2R59zQjAywbFyVxHsZttNt_auNt6t7mJ5ze1zsA_kG6MennWk5yp1pRPM

Organizator

Edunews
Email
marcin.polak@thinkglobal.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Oxford Tower, Chałubińskiego 8 Warszawa
Chałubińskiego 8
Warszawa, mazowieckie 00-613 Poland
+ Google Map